Jak dobrze dobrać instalację fotowoltaiczną do potrzeb?

Aby w pełni wykorzystać potencjał fotowoltaiki, musimy dobrać ją indywidualnie do potrzeb. Tylko wtedy inwestycja przyniesie realne korzyści.

Co to jest fotowoltaika i gdzie ją najlepiej montować?

Fotowoltaika to instalacja wykorzystująca energię ze słońca. Jest to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, na które w dzisiejszych czasach decyduje się wiele osób. Jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości fotowoltaiki, należy dobrać instalację do swoich potrzeb. Tylko właściwie dobrana pozwoli w pełni ją wykorzystać i osiągnąć realne zyski. Najkorzystniejszym miejscem montażu paneli słonecznych jest spadzisty dach, skierowany na południową stronę. Miejsce takie pozwoli osiągnąć maksymalnie dużo korzyści z promieniowania słonecznego. Warto zadbać, aby na dach nie padał żaden cień z obiektów znajdujących się wokół niego, takich jak: drzewa czy budynki

Jakie są najważniejsze czynniki przy wyborze instalacji fotowoltaicznej?

Bardzo ważnym momentem w całym przedsięwzięciu związanym z instalowaniem fotowoltaiki jest planowanie. Na tym etapie nieoceniona jest pomoc fachowca, który między innymi pomoże oszacować obecne zużycie prądu i porównać go z planowanym zużyciem po zainstalowaniu paneli słonecznych. Można to zrobić, zgłaszając się do firmy FreeEnery. Jeżeli budujemy nowy dom, to warto przemyśleć zagadnienie już podczas wyboru projektu, co nie oznacza, że w domu już użytkowanym nie można ich zainstalować. Najważniejsze jest to, aby umieszczenie paneli pozwoliło osiągnąć możliwie największy zysk. Planując montaż instalacji fotowoltaicznej, warto zamontować zamiast tradycyjnego pieca, pompę cieplną lub inne energooszczędne urządzenie. O prawidłowej pracy instalacji decyduje również, kąt nachylenia dachu i rozmieszczenie paneli oraz wszelkie możliwe zacienienia. Liczba firm zajmujących się fotowoltaiką jest bardzo duża, toteż wybór jest skomplikowany. Pod uwagę powinniśmy wziąć między innymi cenę, jakość czy udzielaną przez firmę gwarancję.