Czym jest „zielona energia”?

Od wielu lat obserwujemy zwiększone zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii elektrycznej, które pozwalają pozyskiwać ją w mniej szkodliwy dla środowiska naturalnego sposób. „Zielona energia” to nic innego, jak prąd, który jest produkowany m.in. dzięki korzystaniu z energii słońca, wiatru i wody. Wyjaśniamy, czym jest „zielona energia”, jakie ma zalety i czy każdy z nas może z niej korzystać.

Skąd się bierze prąd?

Zanim wyjaśnimy, czym jest „zielona energia”, chcemy wytłumaczyć, skąd bierze się prąd, który płynie w gniazdkach elektrycznych. Energia elektryczna musi zostać wyprodukowana w elektrowni lub elektrociepłowni. Aby było to możliwe, konieczne jest pozyskanie paliwa, czyli najczęściej węgla. Podczas jego spalania, w bardzo wysokiej temperaturze, powstaje para wodna, której zadaniem jest wprawienie w ruch napędzającej generator prądu turbiny. Wyprodukowany w tradycyjny sposób prąd jest przesyłany do sieci. Niestety, konwencjonalne źródła energii, są na wyczerpaniu, co stawia pod dużym znakiem zapytania przyszłość konwencjonalnej energetyki.

„Zielona energia” – ekologiczne źródło energii elektrycznej

„Zielona energia” to energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł, czyli słońca, wiatru, wody oraz biomasy. Podczas jej produkcji nie dochodzi do degradacji środowiska naturalnego. Jednym z dostępnych dla każdego źródeł czystej energii, jest promieniowanie słoneczne. Dzięki instalacji fotowoltaicznej może ono zostać zamienione na tani prąd. Alternatywne źródła energii elektrycznej stają się coraz bardziej popularne ze względu na stale rosnące koszty związane z korzystaniem z prądu produkowanego w konwencjonalny sposób. „Zielona energia” to w pełni naturalna energia elektryczna, dzięki której możemy uniknąć płacenia wysokich rachunków za prąd oraz dbać o środowisko naturalne, ograniczając emisję m.in. szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. Zajmujemy się montażem paneli fotowoltaicznych, które pozwalają wytwarzać „zieloną energię” w prywatnych gospodarstwach domowych oraz firmach i instytucjach. Zapewniamy niezbędne wsparcie m.in. na etapie ubiegania się o kredyt na wykonanie instalacji fotowoltaicznej.